12 lipca 2018

Welcome to the jungle (Witamy w dżungli)

W mojej sypialni ostatnio wiele się dzieje, iście gorące klimaty. Ale, ale, to nie to o czym myślicie:) Porzućcie kosmate myśli, jeśli takowe Wam się nasunęły, bowiem nie o figle tu chodzi, a  o metamorfozę, a dokładniej o tapetę. Wiem, zagmatwałam jak zwykle, dlatego może po kolei. Jakiś czas temu dostałam propozycję współpracy od TAPETUJ.PL, była to chyba jakaś telepatia, bowiem już wcześniej chciałam coś zmienić w swojej sypialni. Dlatego też ochoczo przystałam na tą propozycję. Od początku wiedziałam że ma być to motyw roślinny, tzw. klimaty urban jungle. Zaczęłam przeglądać stronę TAPETUJ.PL  i wśród wielu fantastycznych wzorów, zobaczyłam ją.
 Tapeta ścienna STRATA 104885   zaprojektowana przez duet Graham&Brown, istny żar tropików i urban jungle w jednym, i co najlepsze, TAPETUJ.PL  jest jedynym dystrybutorem tej marki w Polsce.
To była miłość od pierwszego wejrzenia.
Tapeta na podkładzie flizelinowym odporna na światło, nie posiadająca tłoczeń, które mogą zbierać kurz. To był mój szczęśliwy dzień,  bo takiej właśnie szukałam;) Od TAPETUJ.PL  dostałam cały pakiet potrzebny do metamorozy ( tapety plus klej)Nie przesadzę pisząc, iż klejenie tapety na flizelinie jest dziecinnie proste. Rysujemy od poziomicy prostą linię poziomą wyznaczającą wysokość kładzionej tapety. W rogu natomiast od poziomicy rysujemy linię pionową, od której zaczniemy tapetowanie. Smarujemy ścianę uprzednio przygotowanym klejem (czas przygotowania kleju 3 min). Docinamy tapetę i naklejamy.
Ja zawsze wygładzam powierzchnie czystą, suchą szmatką, w celu dokładnego rozprowadzenia kleju pod tapetą i usunięcia ewentualnych bąbli powietrza. Ot cała filozofia. Prawda że łatwe jak przygotowanie jajecznicy?
Efekt końcowy jest olśniewający. Roślinne motywy pasują zarówno do bieli, jak i do barwy surowego drewna.Tapetę na samym końcu wykończyłam styropianową listwą pomalowaną ofkors na kolor zielony;) Coś w rodzaju kropki nad "i"
Powstała w ten sposób oryginalna, roślinna lamperia.
I jak Wam się podoba? Bo ja myślę, że teraz to tu może być gorąco. Przez tropikalne motywy, ma się rozumieć;) Jak by to powiedział Axl Rose- "Welcome to the jungle"

Uściski

Adriana

Wpis powstał przy współpracy  ze sklepem   TAPETUJ.PL
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...