11 września 2016

Szafka vintage z lat 60-tych

Pochwalę sie trochę po czasie ,bo ukończyłam ją już prawie 2 miesiące temu, ale lepiej późno niż wcale.
Klasyczna szafka z ażurowymi bokami pod radio i telewizor z lat 60-tych.

Jest to kolejny udany zakup z OLX-a , a pretekstem do jej kupna był sprzęt audio vintage który postanowił skompletować mój małżonek. Tak, tak , dobrze słyszycie , prawdopodobnie zaraziłam męża zbieractwem:)
 Wprawdzie zaczął od sprzętu grającego
( wcześniej cudowny amplituner  Radmora w drewnianej obudowie a teraz designerska wieża Technics, jeszcze produkcji japońskiej) , ale dobre i to na początek:) 


Dlatego jeśli miałam zgodzić się na sprzęt o którego cenie wolałabym jak najszybciej zapomnieć,  dostać kompletnej amnezji i nie pamiętać dnia ani godziny kiedy uszczupliło się nasze konto to musiał on chociaż stać na jakimś zacnym meblu.

I tak znalazłam ją, cudowną szafkę pod radio i telewizor z lat 60-tych, w całkiem  przyzwoitej cenie i w stanie prawie idealnym. Boczne żyłki były nienaruszone i na dodatek w odcieniu mocnego granatu, co urzekło mnie najbardziej. Tak naprawdę lakier na całej powierzchni był trochę wytarty i wymagał przeszlifowania, ale ogólnie szafka jak na swoje lata była w fantastycznej formie. Coś ala Sophia Loren w meblowym świecie ;)


Zależało mi na pozostawieniu jej w jak najbardziej oryginalnej postaci, dlatego tylko przeszlifowałam ją papierem ściernym o gradacji 150 i musnęłam  lakierem Vidarona. Dzięki temu 
zabiegowi kolor szafki nabrał głębi i odświeżył się.

I jak Wam się podoba ten wdzięczny, stary mebelek?
Dajcie znać.
Uściski.

Adriana.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...