4 września 2016

Ikea Hacks, szafka rtv Besta

Czy można wykorzystać stare, drewniane nogi od komody?  Oczywiście że można, a nawet trzeba. Także dzisiaj na szybciocha opowiem Wam jak to było i skąd sie owe drewniane  nogi wzięły.

A więc ktoś wyrzucił starą prl-owska komodę na wysoki połysk. Okropnie zniszczoną i porysowaną. Komoda niszczała na deszczu, a jak nie padało to osiedlowi menele  spożywali na niej swoje wyskokowe trunki:) Czasami przechodziłam koło niej spacerując z psem, knując czy by jej  jakos nie wykorzystać, i wtedy wpadłam na pomysł żeby odkręcic od niej nogi wraz ze stelażem. Oczywiście trzeba to było zrobić pod osłona nocy, a że pewnego dnia mojego psiaka przycisło o 3 nad ranem, wysłałam  małżonka z psem i śrubokrętem w dłoni:)

Następnego dnia już działałam z nimi na balkonie. Na początek musiałam pozbyć się grubej warstwy popękanego lakieru. Sam papier ścierny nie dawał rady, i trzeba było użyć opalarki. Dymiło się tak jakbyśmy grilowali całego wieprzka, ale przy pomocy małżonka dałam radę.

Później dokładne sklejenie poluzowanych części. Malowanie lakierobejcą Altax i można było skręcać mebel.


Tu zatrudniłam mojego niezastąpionego męża:) który przykręcił nogi do popularnej szafki rtv z Ikei.

Dzięki nogom szafka nabrała lekkości i jest teraz w stylu jaki lubię:) Wcześniej nóg żadnych nie posiadała, przez co wyglądała jak ciężki kloc. Jak się pewnie domyślacie zdjęcia" przed" zapomniałam zrobić. Cała ja;)

Zastanawiam się tylko czy nie namalować jej skarpetek, bo ostatnio moja przyjaciółka stwierdziła że nogi szafki zlewają się z podłogą. Sama nie wiem co robić, ponieważ skarpetki w salonie ma już jedna komoda i fotel Śnieżnik. Chyba byłoby tego trochę za dużo. Poradźcie co robić. 
Czekam na wasze sugestie.
Adriana.
Ps. Przypominam o konkursie z miętową półką. Jeszcze tylko 13 dni. Zapraszam do zabawy:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...