29 maja 2016

Papierowe kaktusy DIY

Moja obsesja kaktusowa trwa. Rzekłabym iż nawet się lekko nasiliła. Nie zdziwiło mnie więc to że na Dzień Matki dostałam kolejny, dorodny, kłujący okaz :) Moja, kochana córeczka wie jak uszczęśliwić swoją mamusię:)

Ostatnio też znalazłam w sieci parę fajnych pomysłów na zrobienie kaktusów z papieru TUTAJTUTAJ . Wykonanie banalnie proste i co najważniejsze szybkie. Postanowiłam więc spróbować sama. 


W sklepie papierniczym kupiłam zieloną tekturę falistą. Cena 5zł za arkusz. Ze zwykłej tektury po pudełku wycięłam szablony kaktusów. Rysowałam od ręki. Nie chciało mi się szukać gotowych szablonów do wydruku w sieci:) Jestem bardzo  niecierpliwa i musiałam mieć to wycięte już i teraz:)

Ponacinałam z góry i z dołu żeby wetknąć jeden kawałek w drugi.Tym sposobem kaktus jest lekko przestrzenny. Efekt końcowy to dwa słodkie kaktusiki. Prosta i efektowna, zielona dekoracja.

W słoiczku puszcza korzonki sukulent grubosz.Zabrałam go mojej mamie :) u której wypatrzyłam jeszcze grudnika.Oryginalna nazwa to zygokaktus. Podobno zakwita w zimie przez co zwany jest też kaktusem bożonarodzeniowym. Same cudowności.


I jak wam się podobają takie papierowe roślinki ? Możecie spokojnie pokusić się o wykonanie razem ze swoimi dziećmi. Super zabawa gwarantowana, a czas spędzony razem bezcenny. 
Pozdrawiam kochani i do następnego razu.
Adriana.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...